נגישות


קניות במרוקו – מה האופציות ואיפה הכי כדאי?

לאחרונה נראית מגמה חדשה, שבה יותר מטיילים ישראלים בוחרים לטוס דווקא למרוקו. הישראלים אוהבים לטייל ואין מקום שלא תטוסו אליו שבו לא תמצאו לפחות חבורת ישראלים אחת.

מרוקו היא מדינה מוסלמית ועד לפני כמה שנים הישראלים פחדו להגיע אליה. היום המצב הביטחוני שם השתפר פלאים ומעבר לזה שהרבה מאוד ישראלים בוחרים לטוס לשם, יש גם אופציית טיול מאורגן למרוקו.
מעבר לנופים עוצרי הנשימה והתרבות המרתקת במרוקו, המדינה מתהדרת גם במרכזי קניות עצומים ובשווקים שמציעים למבקרים אינסוף אפשרויות. יש הרבה מאוד אופציות לקניות וכדי לדעת מה הכי כדאי, חשוב שתבינו מראש לאיזה אזור במרוקו אתם טסים ובאיזו עונה.
סוגרים טיסה לפני הכל
הטיפ הראשון שלנו בדרך לחופשה מושלמת ומשתלמת במרוקו הוא להזמין מראש טיסה. ככל שתזמינו יותר מראש, כך תוכלו ליהנות ממחירים יותר משתלמים ובשעות ובתאריכים שנוחים לכם.
 מעבר לזה, מומלץ מאוד להתאים את היעד שבו אתם רוצים לטייל, כלומר את האזור בתוך המדינה בהתאם לעונות השנה. חשוב שתדעו שהאזורים המומלצים מן הסתם משתנים ביחס לעונה וגם מזג אוויר במרוקו זה עניין שחשוב לברר מראש.
להתאים את האזור לעונה
באביב ובקיץ מומלץ יהיה לבקר באזורי החוף ובהרים של מרוקו ולא במדבר, שכן במדבר חם מידי. בהתאמה, בחורף קר מידי בחוף ובהרים, אבל האזור המדברי של מרוקו נעים מאוד.
ואם כבר במדבר עסקינן, חשוב שתדעו שאמנם יש מרכזי קניות מדהימים ורבגוניים בכל מרוקו, אבל אחד האזורים הכי מומלצים שיש לקניות הוא דווקא באזור המדברי: שוקי מרכש, הבזאר הגדול במדבר.
מרכזי קניות רבגוניים במרוקו
כפי שוודאי כבר סיפרו לכם, מרוקו שופעת נופים, תרבויות והרבה מאוד קניות. נחזור להתייחס לשוקי מרכש. השווקים באזור מציעים לכם קילומטרים ארוכים של שוק, שבו תוכלו למצוא כל מה שרק תחפצו ואנחנו מתכוונים לזה.
אוכל, בגדים, עתיקות, שיקויי מרפא, תבלינים, כלי נגינה, פרות ומה לא. בעצם השוק הזה מאפשר לכל מי שרוצה לרכוש משהו, לא משנה על מה הוא חלם בלילה, להגשים את החלום שלו ביום והכל במחירים משתלמים במיוחד, שללא כל ספק יגרמו לכם לרצות למלא את המזוודה.
"כיכר התכנסות המתים", שם הוצגו בעבר ראשיהם של המתים והיום היא מתפקדת כמקום שמרכז אליו המוני תיירים שמגיעים מכל העולם, היא אחד האזורים המרכזיים בשוק וגם סביב הכיכר הזו תוכלו למצוא שפע של אזורי קניות.
יש גם שוק ייעודי לתבלינים, שוק ייעודי לבדים ואפילו שוק שמוכר שיקויים נגד אימפוטנציה. אפשר לומר, שכל רעיון הכי פרוע שעולה בראשכם יוכל לבוא לידי ביטוי בשווקים שם. המרוקאים פשוט חשבו על הכל.
לחזור לארץ בכוחות מחודשים
בשורה התחתונה, טיול מאורגן במרוקו זה משהו שפשוט אסור לכם לוותר עליו. תוכלו ליהנות משפע של נופים, תרבויות, טעמים והרבה מאוד קניות ובילויים. ההמלצה שלנו: קחו אתכם במזוודה תיק נוסף ותהיו בטוחים שלא תחזרו ממרוקו בידיים ריקות.