נגישות


אטרקציות מומלצות למטיילים בהודו

 
תת היבשת הודו היא חגיגת חושים משכרת המערבת מסורות עתיקות, תרבויות ודתות שונות וטבע מהפנט בנופיו. הודו מארחת מדי שנה המוני תיירים מכל הגילאים והמינים שמגיעים לחוות את הקסם המיוחד שלה.
אם גם אתם מתכננים טיול להודו ובודקים כבר טיסות למזרח הרחוק, ישנם מקומות ואטרקציות שעליהם אסור לוותר:

הטאג' מאהל


משמעות השם טאג' מאהל בהינדית היא "כתר הארמון", כאשר מדובר באחד מהמבנים המפורסמים והיפים בעולם אשר הוקם במאה ה-17 על ידי הקיסר לזכר אשתו האהובה. הטאג' מאהל נמצא בעיר אגרה והוא ללא ספק אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר במזרח כולו.
המבנה עצמו משלב מוטיבים של אדריכלות מוסלמית ופרסית עם השפעות הינדיות, שטח מתחמו כ-700 דונם הכוללים תעלות מים מרשימות, גנים יפיפיים ומסגד פתוח הפונה למכה.

מערות אלורה


34 מערות, ארמונות ומקדשים שנוצרו לפני אלפי שנים ומשולבים יחדיו בהרמוניה מושלמת המתארת את היחס המיוחד ששרר בתקופה זו בין שלוש הדתות. החללים המקושטים והפסלים מייצגים, כמו המבנים השונים, את מיטב הארכיטקטורה ההינדית והבודהיסטית. מערות אלורה נמצאות שעה נסיעה מהעיר אורנגאבד, אליה ניתן להגיע ממומביי.

מצודת אגרה


העיר האדומה אגרה קיימת בהודו כבר אלפי שנים, עוד מימי שלטון הקיסרים. המצודה המפוארת הייתה למרכז השלטון והאימפריה והיא מכילה מסגדים וארמונות יפיפיים המהווים את פנינת האדריכלות האסלאמית וההינדית.

חופי גואה


המדינה גואה אשר נמצאת בדרום הודו מפורסמת בגלל חופיה המדהימים שבהם עורכים מסיבות טבע רבות לצד חופים שקטים יותר. כדי ליהנות ממגוון מסיבות פול מון ומקרנבלים אשר הביאו לחיינו את סגנון המוסיקה האלקטרונית – גואה טרנס, מומלץ להגיע לאנג'ונה ולכפר וגטור. אם ברצונכם ליהנות מהאווירה הרגועה שיש לחופי גואה להציע - שווה לבקר בארמבול, אגונדה ופלולם.

פסטיבל הולי


במהלך חודש מרץ נערך פסטיבל צבע בכל רחבי המדינה. פסטיבל זה מוקדש לניצחון הטוב על הרע כאשר ניצחון זה מתבטא בשלל אירועים ססגוניים הקשורים לצבע, בהם מלחמת צבע המתקיימת במהלך היום.

אורצ'ה


במדינת מדיה פראדש, ממוקמת על שפת נהר הבטווה עיירה שקטה אשר משמרת את סגנון החיים של ימי הביניים. ביקור בעיירה זו מהווה מעין מסע מרתק בזמן הכולל שוק מקומי אותנטי לצד מקדשים וארמונות מהמאה ה-16 וה-17.

רג'אסטן


המחוז השני בגודלו בהודו שופע אגמים, ארמונות מפוארים ושווקים מיוחדים. בעיר פושקר שבמחוז, מתקיים מידי אוקטובר-נובמבר פסטיבל גמלים הכולל מרוצי גמלים, הופעות, ירידים וטיולי גמלים מהנים. במהלך הפסטיבל מקשטים ההודים את הגמלים שלהם בשלל עיטורים וצבעים.
הודו מלאה במקומות מיוחדים ומרהיבים, ואלו המוזכרים כאן הם רק חלק מרשימה ארוכה של אטרקציות ואתרים ששווה לבקר בהם. כשאתם מבררים על טיסות למזרח הרחוק שווה לחפש באתרים שונים אחר המלצות עבור מטיילים בהודו ולהכניס למסלול הטיול שלכם את המקומות אליהם הכי התחברתם.