נגישות

חשיבותם של ימי כיף בחברות

 
מחקרים רבים מראים כי עובדים שכירים אשר חשים כי המעסיק משקיע בהם, מביאים תועלת רבה יותר במקומות העבודה. עבודה משרדית, גם זו היצירתית ביותר ובעיקר עבודות רוטיניות ומתישות מהוות עילה לשחיקה בקרב עובדים. קיימות מספר סיבות שמאפשרות לעובדים לשמור על תפוקת עבודה גבוהה יותר במקום העבודה, להעלות את רמת המוטיבציה ושביעות הרצון של העובדים ושמירה על העובדים לאורך זמן בארגון.
אחד הגורמים המובהקים ליצירת שביעות רצון בקרב עובדים בארגונים הוא גיבוש ויחסים בינאישיים טובים עם צוות העובדים. בארגונים רבים קיימים מחלקות וצוותים בהם עובדים אנשים לעיתים זמן רב יותר מאשר הם שוהים בבית. חשיבות היחסים האישיים הטובים בין העובדים גבוהה מאוד להצלחה בהגעה ליעדים, מילוי משימות וכמובן לתחושת שביעות רצון בקרב העובדים עצמם.
בשונה מאשר בחיים האישיים, ע"פ רוב, העובדים הם לא שבוחרים את עמיתיהם לעבודה. על מנת ליצור אמון ויחסי עבודה טובים בין העובדים, פעמים רבות מומלץ להוציא את כלל הצוות ליום כיף מהנה ומגבש.
 

היכרות בסביבה שוברת שגרה

לרבים מהעובדים אין היכרות עם חבריהם לעבודה שאינה קשורה לעבודה עצמה. בחברות בהן יש תלבושת אחידה או קוד לבוש אין היכרות עם הסגנון האישי של חברי הצוות. הוצאה של צוות העובדים בחברה ליום כיף מאפשרת לעובדים להגיע בלבוש על פי טעמם, ולהיות קצת יותר "עצמם", ובכך לאפשר לצוות ההנהלה וכן לקולגות להכיר בהם צדדים נוספים ולהתקרב.
אחד הדברים המהנים ביותר במסגרת יום כיף של החברה הוא היכולת לדבר על כל נושא אחר מלבד תחומי העבודה, מה שבימים כתיקונם לא תמיד מתאפשר - זוהי בהחלט הזדמנות לראות אנשים מחויכים, רגועים מחוץ למסגרת וליצור חוויות מקרבות שבימי העבודה שלאחר יום הגיבוש, ימשיכו להותיר את הרשמים והזיכרונות וישפיעו על מצב הרוח בארגון.
בכל עבודה, גם היצירתית והנוחה ביותר ישנו מתח מסוים. בכל מקום בו יש בוס ועובדים ומתקיימת היררכיה וציפיות קיים מתח. אחת הדרכים להפיגו ולתעל את האנרגיות לעשייה חיובית היא דרך היכרות אישית ללא דיסטנס בין העובדים.
 

החברה משקיעה בי - אני רוצה להחזיר חזרה

ככל שלעובדים תהיה תחושה שהחברה משקיעה בהם ואיכפת לה מרווחתם ומההנאתם, וככל שיום הכיף יענה על ציפיותיהם של העובדים וישלב מספיק פעילויות שהעובדים יוכלו לקחת בהן חלק וירגישו שמתחשבים בהם, כך התחושה שהחברה משקיעה בהם תעלה.
תחושת ההשקעה לא צריכה להגיע רק ביום עצמו אלא גם לפני - קביעת תאריך בדיקת מועדים אפשריים ושילוב של העובדים כמה שיותר באפשרויות , בדיקה מקדימה לגבי העדפות /מגבלות (מטעמי דת מגדר, פיזיולוגיה וכד') ועד רמת בדיקה של העדפת העובדים לאיזה סוג של יום כיף הם ירצו לצאת ואיזה סוג פעילות הם יעדיפו לחוות.
ככל שביום הכיף יהיה מגוון גדול יותר של אפשרויות, כך יגבר הסיכוי שיותר עובדים יחוו את היום כמהנה וכמושקע.
קיימות חברות שמוציאות את העובדים לימי כיף כחלק ממסורת או כחובה והעובדים מרגישים זאת – לעיתים חלק מהעובדים מעדיפים לוותר ולא לצאת ליום הכיף עם החברה ולעבוד במקום.
ככל שהעובדים יוכלו להיות מעורבים בפעילות, החל משלב התכנון ועד רמה של חלוקת תפקידים והפעלות בדרך, כך הערך האישי של כל עובדת ועובד יגדל והתחושה שהחברה לוקחת אותם ברצינות ומתחשבת ומשקיעה בהם תעלה.
 

מתי כדאי לקיים יום כיף בחברה?

ימי כיף ניתן לקיים בכל ימות השנה ולהתאים את הפעילות שתיבחר לעונה בשנה. ימי כיף יכולים להתקיים בתחילת השנה ולהתקשר עם התחלה חדשה ברגל ימין- התחלת שנה טובה ולתת לעובדים בדרך זו זריקת עידוד. כמו כן ימי כיף בחברות יכולים להתקיים בסוף השנה בתקופת הקיץ כחלק מאמירה ארגונית של הזדהות עם החום והצורך של העובדים לנוח.
כל סיבה למסיבה יכולה להתאים ליציאה ליום כיף - עמידה ביעדים, הצלחה של צוות או של הארגון כולו , ציון יום הולדת לארגון וכמובן גם במידה ובארגון יש התחדשות של צוות עובדים או הנהלה והיכרות וגיבוש הם הכרח מקצועי.
 

סוגים של ימי כיף לחברות

התאמת סוג יום הכיף תלויה בסיבה המרכזית של החברה לצאת אליו- אם קיימת סיבה כמו היכרות וגיבוש, חשוב לתת את הדעת על פעילויות שמצריכות עבודת צוות ופחות על פעילות אינדיבידואלית או בזוגות.
במידה ויש רצון לעודד את העובדים לחשיבה יצירתית ומחוץ לקופסא ניתן לשלב פעילות אתגרית ומשימות לפתרון כגון חדרי בריחה או טיול משימות בסגנון "המרוץ למיליון".
במידה והמטרה היא לייצר רגיעה אחרי תקופת לחץ שוחקת - הרי שבילוי רגוע על שפת הים או בבית מלון או בשייט יוכל להתאים.
במידה ומדובר באירוע שבסיומו צפוי להתקיים אירוע או טקס עדיף לבחור בפעילות קלילה ומהנה שתשמור על הרעננות והעירנות של העובדים.
בחברות שונות יש סוגי עובדים שונים, ולכן  אחד האתגרים הוא להתאים את היום מחוץ לעבודה לכולם. העובדה שלנו בטיולי אלון צוות מיומן ומנוסה בהפקת טיולים לחברות ומגוון אפשרויות רב ביעדים שונים מאפשרת לנו "לתפור" כל חליפה ולהתאים כל טיול לכל חברה בהתאמה אישית.
לרוב אנו ממליצים לשלב בין מספר יעדים ופעילויות - כדי לשבור את השיגרה לחלוטין ולנתק את העובדים מהעבודה מציעים לקחת אותם לאזור שונה מהאזור בו מוקמת החברה.
אם משרדי החברה ממוקמים באזור המרכז, הרי שההמלצה שלנו תהיה לקחת את החברה ליום כיף בצפון או בדרום. יום הכיף יצטרך לענות על מספר דרישות שכל חברה תציב מראש כמו תקציב, כמות עובדים, שילוב הדרכה / טיול רגלי/ לינה או שהות באתר סגור, קיום אירוע סיום וכד'
 

מה צריך לדעת לפני שרוצים לצאת ליום כיף בחברה?

1. חשוב להגדיר את המטרות והסיבות שבגללן מתקיים יום הכיף.
2. חשוב להגדיר מי העובדים שיוצאים אליו.
3. מסגרת תקציב - טווח מ-עד תוכל לסייע לכם מאוד אם תוגדר מראש.
4. כדאי מאוד לבצע תשאול מקדים בקרב העובדים לגבי העדפות רצונות ומגבלות שלהם שניתן יהיה לקחת בחשבון (עובדים טבעוניים/צמחוניים, שומרי כשרות, שומרי שבת, עובדות בהריון וכו').
 
לנו בטיולי אלון ניסיון רב בהוצאת חברות רב ומגוון למספר מגוון של טיולי כיף מוצלחים ומהנים. חברות רבות ממשיכות ומזמינות את שירותינו לימי כיף נוספים. ניתן להתרשם באתר מסוגי פעילויות ומהמלצות של לקוחות מרוצים וכמובן שצוות המדריכים המקצועיים שלנו ישמח ללוות אתכם ולסייע לכם בהתאמת יום כיף ייחודי שיתאים לכם כמו כפפה.
 
כל מה שתצטרכו לעשות כדי למצוא את יום הגיבוש המתאים לכם הוא רק להקליק פה