נגישות


תחבורה בקנדה - איך הכי כדאי להתנייד בשטח המדינה

אם אתם מתכננים לבקר בקנדה, ואינכם מעוניינים לשכור רכב באחת החברות המקומיות, קיים בפניכם מגוון רחב של אפשרויות. התחבורה הציבורית בקנדה מפותחת, והחל מהנחיתה בשדה התעופה תוכלו להעזר במגוון רחב של שירותים. אם אתם מתכננים להגיע לחבל אונטריו,  טיסות לקנדה לחבל זה  נוחתות בשדה התעופה Toronto Pearson International Airport שבטורונטו, והוא שדה התעופה העיקרי במחוז אונטריו. במאמר זה נתמקד בתחבורה בעיקר באיזור טורונטו.

 
אם אתם מתכננים טיול קניות בקנדה - תוכלו לעשות את רובו בסאבווי המקומי. אך אם אתם מתכננים לבקר באטרקציות שונות מחוץ למרכזי הערים - עדיף להתפנק בשירות מוניות או UBER(העולה בערך חצי מחיר ממונית ספיישל). זאת משום שמרבית האתרים או אטרקציות בקנדה מחולקות לעירוניות, אליהן ניתן להגיע גם בסאבווי, וחלק בין הערים.
 
נחתתם - עכשיו איך מגיעים לעיר?
 
אחרי שנחתם בטורונטו תוכלו לקחת מונית למרכז העיר, במחיר של בערך שלושים דולר, או להתנייד באוטובוס וסאבווי במחיר של פחות משלושה דולרים. הקו שתצטרכו לקחת הוא 192 מרציף Cבאותו הכרטיס תוכלו להמשיך כם לסאבווי ומשם להמשיך ביעד. הקנדים אדיבים מאד ובתחנות ישמחו לתת לכם מפות מסלול מדוייקות ליעדים השונים.
 
מתי עובדים הסאבווי והרכבות החשמליות?
 
בטורונטו תוכלו להגיע כמעט מכל מקום לכל מקום באמצעות רשת מתוכננת היטב של רכבת תחתית ורכבות חשמליות. חשוב לזכור כי הן אינן פועלות 24 שעות ביממה ולשים לב לשעות הרכבת התחתית עובדת גם ביום ראשון, אך מתחילה את פעליותה מאוחר יותר (בתשע בבוקר, ולא בשש בבוקר כמו בשאר הימים) הרכבות החשמליות עובדות בין 1:30 עד שעה 5:00.
 
אם אתם נמצאים יותר מכמה ימים בטורונטו שווה לרכוש כרטיסים מוזלים המאפשרים לכם לנסוע במחיר שבועי של 40$. קיים גם כרטיס יומי במחיר של 10.5 דולרים, ששווה לרכוש אם אתם מתכננים יותר מארבע נסיעות ביום. הכרטיסים תקפים בכל אמצעי התחבורה, הן בתחתיות והן ברכבת התחתית.
 
החלטתם לשכור רכב - כמה טיפים חשובים
 
אם בכל זאת החלטתם לשכור רכב - אל תחכו לרגע האחרון, במיוחד בטיסות הנוחתות בסוף השבוע. קשה למצוא סניפים פתוחים של חברות השכרת הרכב בימי שבת וראשון, ולעתים לא ניתן להשיג רכב. הזמינו מראש וחסכו את כאבי הראש.