נגישות


טיסות לברלין - מספר טיפים לפני ההזמנה

טיסות לברלין, הן הלהיט החם של הישראלים בעשורים האחרונים. לאחר נפילת חומת ברלין בשנות ה-80, נהרו אל העיר אלפי ישראלים שחיפשו שופינג של מוצרים מתוצרת מזרח אירופה שלא היו אז מוכרים במערב (ומחירם היה אז בהתאם). מאוחר יותר, בהדרגה, עם הפיכתה של ברלין לעיר מערבית, היא הפכה לאחד מיעדי התיירות המבוקשים ביותר באירופה על ידי ישראלים. 
הנה מספר דברים שאתם חייבים לדעת על טיסות לברלין:
 

שדות התעופה בברלין


בברלין שלושה שדות תעופה, שניים מהם פעילים - שוינפלד (נמצא 20 ק"מ מדרום לברלין וקולט את רוב הטיסות הבינ"ל), טגל (נמצא כשמונה ק"מ מהעיר ולרוב מיועד לטיסות הלואו קוסט). השלישי הוא טמפלהוף, שדה תעופה בעל חשיבות היסטורית, שכיום כמעט ולא נעשה בו שימוש. בסוף שנת 2018, עתידה להסתיים בנייתו של שדה תעופה חדש בברלין, ברלין ברנדנבורג (ע"ש ווילי ברנדט) הצמוד לשוינפלד ואמור למלא את מקומם של שוינפלד וטגל.
 

טיסות ישירות לברלין - חברות תעופה, תדירות ונמל תעופה לנחיתות

טיסות ישירות לברלין אורכות כ-4 שעות, ומחירן נע בין 300 דולר ל-500 והוא משתנה על פי התקופה בשנה והביקוש הקיים בה. ישנן שלוש חברות תעופה ישראליות אשר מקיימות טיסות שוטפות לברלין - אל-על, ישראייר, וארקיע. אליהן, מצטרפות אייר ברלין ולופטהנזה הגרמניות וחברת הלואו קוסט הבריטית איזי ג'ט.
אל-על -מפעילה 5-9 טיסות בשבוע, הנחיתה היא בנמל התעופה שוינפלד, וניתן למצוא גם טיסות לואו קוסט (דרך UPחברת בת של אל על). חסרונה הגדול הוא באי קיום טיסות בשבת.
ישראייר -מספר הטיסות השבועיות איננו קבוע והנחיתות מתבצעות בנמלי התעופה שוינפלד או טגל.
ארקיע -כמו בישראייר, מספר הטיסות השבועיות איננו קבוע והנחיתות מתבצעות בנמלי התעופה שוינפלד או טגל.
אייר ברלין -טיסות בתדירות גבוהה, אשר מתגברת בתקופות החופשות והחגים. הנחיתות בנמל התעופה טגל.
לופטהנזה - כיום, מפעילה שתי טיסות שבועיות בעונת התיירות והנחיתות מתבצעות בנמלי התעופה שוינפלד או טגל. בסוף שנת 2018, עם פתיחתו של שדה התעופה החדש בברלין, ברלין ברנדנבורג (ע"ש ווילי ברנדט), קו הטיסות עתיד להפוך לקבוע ותכוף יותר.
איזי ג'ט -טיסות לואו קוסט בתדירות של ארבע טיסות בשבוע, הנחיתה היא בנמל התעופה שוינפלד. חסרונה הגדול הוא בנטייה לעיכובים בלוחות הזמנים.
 

טיסה ישירה יקרה לכם? ישנן מספר דרכים להוזיל את עלויות כרטיסי הטיסה

איתור טיסות מוזלות -טיסות שכר (צ'ארטרים) או טיסות לואו קוסט- אל על (דרך UPחברת הבת שלה) ואיזי ג'ט מציעות טיסות לואו קוסט, שמחירן יכול להיות זול באופן משמעותי.
חיפוש והשוואה של מחירי כרטיסי הטיסה מבעוד מועד -ככלל, ניתן לומר, כי תכנון מקדים יכול להותיר בידיכם מספיק זמן כדי לבדוק עלויות ולהשוות בנחת בין הטיסות השונות, לתכנן מסלול ולבדוק מה משתלם לכם יותר. אמנם, ישנם אתרים המתמחים בדילים של הרגע האחרון, אבל לא מומלץ לבנות עליהם כאשר אתם מתכננים חופשה זוגית או משפחתית.
איתור טיסות לגרמניה עם עצירת ביניים -טיסות לגרמניה עם עצירת ביניים באחת מערי אירופה נחשבות לדרך נפוצה להוזלת עלויות הטיסה. במקרה של ברלין, חברת התעופה אייר סרביה מבצעת עצירה בבלגרד, טרקיש איירליינס ופגסוס מבצעות עצירה באיסטנבול, יוקריין אינטרנשיונל בקייב וארופלוט ראשן איירליינס במוסקבה. מומלץ לבדוק את זמן ההמתנה ולשקול, האם הוא משתלם לכם.