נגישות


מזג אוויר בארה"ב - העונות הכי מומלצות לטיול

עונת החורף מביאה איתה בדרך כלל מלבד גשם גם מבול של טיסות לארה"ב במחירים אטרקטיביים. אם אתם יוצאים לטיול בטן גב, תצטרכו להתמקד באזורים מסויימים בעונת החורף, אך אם אתם יוצאים למסע שופינג בארה"ב תוכלו להינות ממנה כמעט כל השנה. מבחינת תחבורה בארה"ב באזור ניו יורק אתם מסודרים - הרכבת התחתית תוכל לסייע לכם להגיע לכל מקום, בכל מקום אחר מומלץ בחום לשכור רכב.

 
אז מתי כדאי לטייל בארה"ב?
 
ארה"ב היא ענקית. זכרו מדובר בכמעט יבשת שלמה, ולכן מזג האוויר שונה מאד מאזור לאזור. ננסה להגדיר לכם את העונות הטובות ביותר לנסוע למקומות האהובים יותר על התייר הישראלי.
 
ניו יורק ובוסטון
 
באזורים אלה מזג האוויר מוגדר ככמעט ברוטלי עבור ישראלים. אנו פשוט לא רגילים לחיות מתחת לאפס, וגם אם 2-3 מעלות צלסיוס הן לא כל כך קרות עבור תושבי ניו יורק, לנו יהיה קשה מאד להסתובב ברחוב בטמפרטורה הזאת. מומלץ להגיע לניו יורק באביב עד סוף הסתיו. חלק מבאס נוסף הוא העובדה שמחשיך כבר בחמש וחצי בחורף, ואם באתם להתרשם מהאטרקציות השונות במהלך היום, תעדיפו להגיע כשהיום ארוך ומחשיך לעתים גם ב 9:30.
 
לוס אנג'לס
 
לוס אנג'לס נחשבה במשך זמן רב לעיר אליה אפשר להגיע כל השנה מבלי לסבול. מזג האוויר בה נוח ועד לאחרונה היו בה רק 35 ימי גשם בשנה, אך לאחרונה גם הטמפרטורות בלוס אנג'לס החלו לרדת לכיוון השמונה עד עשר מעלות בחורף, ולכן מומלץ להגיע אליה בין חודש מרץ לנובמבר. היתרון הגדול של לוס אנג'לס הוא חופים נפלאים ומזג אוויר שגם בימים החמים יותר לא עובר בדרך כלל את ה 27-28 מעלות.
 
לאס וגאס
 
לאס וגאס המדברית היא אחד מאתרי התיירות המועדפים על ישראלים. הזמן האידיאלי להגיע אליה הוא בין החודשים מרץ עד יוני. אחרי יוני העיר מגיעה לעיתים לטמפרטורות של ארבעים מעלות שקצת הורסים את החוויה של הטיול על הסטריפ - רצועת המלונות המשתרעת כמעט לכל אורך לאס וגאס. בחורף הימים לעיתים קרים, והלילות יכולים להגיע גם אל מתחת לאפס (זוכרים את מצפה רמון - משהו כזה רק קצת יותר קריר).
 
פלורידה
 
נסכם את הסקירה בפלורידה היא איזור חמים כמעט כל השנה. הבעיה העיקרית של פלורידה היא ימים גשומים במיוחד בחורף, ועונה מהירה של סופות הוריקן. בקיץ חם מאד בפלורידה וכדאי לדלג עליה ביולי אוגוסט אם אתם מעוניינים לשהות בחוץ מרבית שעות היום. החודשים המומלצים לטיול בפלורידה הם מרץ עד יוני, בהם מזג האוויר עדיין נעים.