נגישות


שופינג בארה"ב - איפה הכי כדאי לעשות שופינג ולצאת מזה בזול?

כישראלים שמטיילים בארה"ב אנו יודעים שלפחות מזוודה אחת עמה נחזור לארץ תהיה של מגוון בגדים, נעליים ומוצרים חשמליים שונים. רבים לא לוקחים אתם שתי מזוודות בגדים, אלא מזוודה קטנה, ורוכשים בארה"ב מזוודה נוספת עמה יוכלו לחזור לארץ, מבלי לשלם על מזוודה מיותרת. אז אחרי שהתארגתם על ויזה... מצאתם טיסות לארה"ב… והכנתם מסגרת אשראי פנויה -  אתם מוכנים לכבוש את אמריקה!

 
חנויות האאוטלט - אותם מותגים יוקרתיים - רק במבצעים אטרקטיביים
 
בכל מקום אליו החלטתם לנסוע - נסו למצוא את מתחם האאוטלט הקרוב. במרבית המקרים יהיה מדובר בקניון הפרוץ על פני מספר קילומטרים. אינכם צריכים להתחיל לצעוד - החנויות השונות פזורות במתחמים נפרדים, ואפשר לנהוג ביניהן, או לחנות בקרבת מספר חנויות ולצעוד מרחק קצר, ואז להתקדם עם הרכב למתחם נוסף. אמנם המילה "אאוטלט" משמעה עודפים, אך בניגוד לחנויות בארץ חנויות האאוטלט מחזיקות בדרך כלל את כל הדגמים, ופשוט מציעות רבים מהם במבצעים מפתים.
 
האאוטלטים שאנחנו אהבנו
 
נציין כמה מהחנויות שאנו הכי אוהבים: מתחם  Woodbury Common Premium Outlet הממוקם בסנטרל ואלי בניו יורק ומכיל מעל 200 חנויות מותגים שונות מנעליים ועד לארנקים, אאוטלט קמריליו הממוקם בתוך לוס אנג'לס שגם הוא מציע למבקרים כ-200 חנויות מותגים באותם התחומים, בלאס וגאס תוכלו למצוא שני אאוטלטים משגעים הצפוני והדרומי. בצפוני תצטרכו לחנות וללכת קצת בין החנויות, לכן בחורף מומלץ להגיע דווקא לדרומי הסמוך לשדה התעופה. באאוטלט הדרומי תוכלו למצוא גם את אחת החנויות האהובות על המוזיקאים הגדולים של ארה"ב, חנות מרשת Guitar Center, בה תוכלו למצוא את כל מותגי היוקרה גם בתחום המוזיקה, ואולי לזכות להתחכך עם אומן מוכר שהגיע למקום.
 
 
יד שנייה - אפילו מותגים חזקים!
 
אחד התחביבים של חובבות השופינג האמריקאיות הוא איתור מציעות גם בחנויות יד שנייה. חובבות מותגים יכולות להיות מופתעות במציאות שאפשר למצוא בחנויות הללו, כאשר חלקן עדיין עם תגיות ומעולם לא נלבשו. מותגי הלבשה שונים של החברות המובילות, תיקי יד של מעצבים מוכרים כמו  לואי ויטון (מקורייים) במחירים של פחות מ30$, ומגוון רחב של הפתעות. לא מדובר בחנויות הקטנות של יד שנייה שאנו מכירים מהארץ. באמריקה, כמו כל דבר מדובר לעתים בחנויות ענק בגודל של מספר חנויות סופר פארם בארץ.
 
בארה"ב, מרבית המקומות שמצעים מחירים זולים מאוגדים ברשתות, כך גם בתחום חנויות יד שנייה. הרשתות המוכרות ביותר בתחום הם Goodwillשבנויים תחת הקונספט של סיוע ביצירת מקומות תעסוקה, והקניות שלכם הם מעין תרומה למאמץ, ו Salvation Armyשמציעים מגוון רחב של חנויות עם בגדים באיכות מעולה. את המזוודות מומלץ לקנות באחת מהחנויות הללו.
 
מזג אוויר ותחבורה ברחבי אמריקה
 
קחו בחשבון גם את מזג האוויר בארה"ב - במרבית האיזורים קר מאד בחורף, במיוחד בחוף המזרחי ובחלקה הצפוני של ארה"ב. אם אתם מבקרים בחורף, הצטיידו במעיל טוב, אך בתוך החנויות יש חימום עם בטמפרטורות שלא היו מביישות את חופי תל אביב ביולי-אוגוסט. היתרון של חנויות האאוטלט והיכולת להתנייד ביניהן ברכב, מאפשרות לכם גם בשלג לעבור בקלות מחנות לחנות. בפלורידה הטמפרטורות הרבה יותר נעימות, אך בחורף גשום, ובמקומות כמו לוס אנג'לס מרבית השנה המעלות עומדות על סביבות ה 20-25 מעלות, ולא תצטרכו מעיל חורף. מבחינת תחבורה בארה"ב בעוד בניו יורק תוכלו בקלות להתנייד עם הסאבווי, בשאר ארצות הברית מומלץ במיוחד לשכור רכב, או להעזר בשירותי UBERו LYFTהמציעים נסיעות בחצי מהמחיר של מוניות מקומיות ופרושים ברחבי ארה"ב