נגישות


תכנון ירח דבש

 

מגיע לכם מזל טוב? כבר נשואים? אם כן, סימן שאת אחד הימים המרגשים ביותר בחיים כבר עברתם בשלום, הסתיימו כל סידורי החתונה, הריצות והדאגות שהכל יתקתק כמו שצריך, וכעת הגיע הזמן לשחרר, להירגע ולחשוב כיצד אתם מבלים את ירח הדבש שלכם.
 

מהו חלום ירח הדבש שלכם?

תכנון ירח דבש אולי נשמע פשוט, אבל לעיתים זה ממש לא כך. האפשרויות הן רבות מספור, אולם הכול תלוי אך ורק בכם. יש מי שיעדיף חופשות דינמיות ואקטיביות, מלאות אדרנלין, ואילו יש כאלה שיעדיפו ירח דבש שקט, סולידי ורגוע. הדבר החשוב ביותר הוא שכל זוג יחשוב מה באמת הכי מתאים לו ולמה הוא מצפה מירח הדבש.
זוגות המחליטים על ירח דבש סולידי, יעדיפו לנוח ולהירגע מכמה חודשים לחוצים, וירצו למצוא מקום חופשה שקט ופסטורלי, בלי יותר מדי פעילויות ועודף אטרקציות. פשוט ליטול איזשהו פסק זמן מהחיים ולצבור אנרגיות להמשך הדרך. כמובן, ישנם זוגות המעדיפים את ההיפך, ירח דבש אקטיבי, הזדמנות להוציא מרץ ולהסתער על חוויות מאתגרות.
 

היכן אתם מעדיפים לבלות? בארץ או בחו"ל?

אז קודם כל, חשוב מאוד שלא להיכנס למתחים ולחצים, לתת לזמן לעשות את שלו עד שתוכרע ההחלטה היכן אתם מעוניינים לחגוג את ירח הדבש. אם למשל חשבתם עוד טרם החתונה, ואולי אף תמיד חלמתם על ירח דבש ביעד רומנטי בחו"ל, בהחלט כדאי לתכנן כמה מהלכים קדימה, זהו לא המקום לספונטניות. כל שיש לעשות הוא לפנות למשרד נופש ותיירות ולבחור חבילות ירח דבש לכל יעד שרק תבחרו ברחבי הגלובוס.
על מנת שהכל יתנהל כמו שצריך, יש להזמין את חבילות ירח הדבש כמה חודשים מראש, עוד טרם מועד הטיסה, לא רק כדי שתוכלו לבחור ביעד המתאים ביותר בעבורכם, אלא שהכל יהיה מאורגן ומסודר כמו שצריך, שיהיה לכם מספיק זמן לבחור בבתי המלון המפנקים ביותר ולברר באשר לאטרקציות וטיולים.
 

לתכנן גם על פי אילוצים

כמובן, קשה להתעלם מהמציאות, מאורח החיים והמחויבויות. לכן כדאי מאוד לתכנן את ירח הדבש בהתאם ללוחות הזמנים שלכם, על פי תכתיבי מקום העבודה או מוסד הלימודים. רצוי מאוד לנפוש בראש שקט כאשר אתם יודעים שלא מוטלות עליכם מטלות נוספות. בנוסף, את ירח הדבש מתכננים תוך שיתוף פעולה מלא עם בן או בת הזוג, זוהי חוויה שאמורה להיות מתאימה לשני הצדדים באותה המידה, תמיד ניתן למצוא מכנה משותף.
אם מדובר בחבילות ירח דבש, כאשר כאן הכוונה היא לנופש בחו"ל, גם אז יש למצוא את המועד המתאים. למשל, יש זוגות המתחתנים בחורף והיעד שאליו הם רוצים לטוס קפוא בתקופה זו של השנה, לכן הם יצטרכו להמתין כמה חודשים. אם מתחתנים בשיא עונת התיירות, גם אז כדאי להמתין עד שיגיע הסתיו, כי הרי בסופו של דבר אף אחד לא ירצה לבלות את ירח הדבש שלו ביעדי תיירות עמוסים.קחו את הזמן, אל תיכנסו ללחצים מיותרים, חישבו ביחד ורק אז קבלו את ההחלטה הנכונה.