נגישות


אירועים ופסטיבלים שנתיים בגרמניה

במיוחד מאז נפילת החומר גרמניה היא אחת המדינות המתויירות ביותר באירופה. מגוון רחב של פסטיבלים ואירועים המתרחשים בה לאורך כל השנה מושכים אליה מיליוני תיירים מכל העולם. הקרבה של גרמניה לישראל מאפשרת למצוא מגוון טיסות לגרמניה - סדירות, צ'ארטר ואפילו לואו קוסט - במחירים אטרקטיביים לאורך כל השנה. מזג האוויר בגרמניה הוא הפכפך ביותר, ומזכיר את עונות המעבר בארץ, לכן כמעט תמיד כדאי להצטייד במטריה כשקופצים לביקור. אספנו עבורכם מידע שימושי למטיילים בגרמניה, ובמיוחד לאוהבי הפסטיבלים השונים.

 
שני פסטיבלי מוזיקה הנערכים במקביל- Rock am Ring  ו- Rock im Park
 
בקיץ תוכלו להנות משני פסטיבלי המוזיקה החזרים ביותר. Rock im Park נערךבעיר Nuremberg, בה נבנית עיר אוהלים שמזכירה את פסטיבל הרוק בערד - על סטרואידים. חגיגה של בירה, מוזיקת רוק מכל העולם, והמוני אנשים שהופכים את הפארק לרחבת ריקודים. באותו הזמן מתרחש גם פסטיבל Rock am Ring שנערך בהתחלת יוני, בעיר Nürburgring(נכון, שמות הערים דומים מאד - לא להתבלבל). טיסות לגרמניה בתקופת הפסטיבל יוצאות למינכן עם מאות חוגגים ישראלים.
 
פסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין - כמעט כמו קאן
 
לא רק לחובבי הסרטים - פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של ברלין הוא השני בגודלו בעולם (אחרי פסטיבל קאן). בפסטיבל תוכלו למצוא בעיקר פרמיירות של סרטים אירופאיים, וסרטים מרחבי העולם, כאשר בכל פסטיבל מוקרנים 400 סרטים שונים בין השאר גם סרטי הקולנוע הישראלי. "בופור" זכה בפסטיבל זה בפרס "דב הכסף" לבמאי הטוב ביותר, וסרטי פולחן ישראלים נוספים השתתפו בו כמו "מציצים", "החיים על פי אגפא" והקלאסיקה הישראלית "אסקימו לימון".
 
מוזיאונים - הלילה הארוך של המוזיאונים במיכן ויום פתוח בברלין
 
לחובבי התרבות יש לילה שמתחיל בשבע בערב ועד 2 בלילה, בשנת 2017 כל הטוב הזה מתרחב ב-14 באוקטובר. בלילה הזה במחיר כרטיס אחד אפשר לעשות מרתון "בקר כפי יכולתך" ב-90 גלריות ומזיאונים ברחבי מינכן. בברלין מתרחש אירוע דומה ב-21 במאי השנה, בו כל המוזיאונים פותחים את שעריהם ללא תשלום לכבוד יום המוזיאונים הבינלאומי.
 
תרבות ומוזיקה ואפילו בירה הם חלק בלתי נפרד בתרבות הגרמנית, וישנם פסטיבלים נוספים רבים שלא כדאי לפספס עליכם לא הרחבנו מפאת קוצר היריעה, כמו פסטיבלי אוכל, האוקטובר-פסט במינכן ומגוון רחב של אלפי פסטיבלים הנערכים במדינה מדי שנה. תעשו חיים!