נגישות


מזג האוויר בגרמניה – באיזו עונה הכי כדאי לטוס?

גרמניה ידועה כמדינה נפלאה ביותר ומסבירת פנים לתיירים. במדינה נערכים פסטיבלים רבים ויש בה חיי חברה שוקקים, אטרקציות רבות ואירועי תרבות לצד נופים עוצרי נשימה ומקומות בהם ניתן לצאת לטיולים אתגריים ומהנים. חשוב מאוד להבין כי כל הפעילויות הללו אינן מתאימות בהכרח לכל עונות השנה במדינה, ומסיבה זו, אנשים רבים תוהים מהו הזמן הטוב ביותר להזמין טיסות לגרמניה. לפניכם מידע שימושי למטיילים בגרמניה, המסביר על כל אחת מעונות השנה במדינה והפעילויות המתאימות לעונה זו.

קיץ
הקיץ בגרמניה הינו אחת העונות הנחשקות ביותר לטיול במדינה, ובייחוד בקרב אנשים המעוניינים לטוס לברלין או מעוניינים בחופשה בסימן יותר עירוני ופחות אתגרי. בתקופה זו מצעדים, אירועים ופסטיבלים בגרמניה, ובכלל זה מצעד הגאווה, הלילה הלבן של ברלין, פסטיבלי מוזיקה שונים, פסטיבל ברלין, פסטיבל הבירה הבינלאומי, ליל כל המוזיאונים ועוד.
סתיו
עונת הסתיו מתאימה מאוד לטיול באיזוריה השונים של גרמניה, שכן היא לא חמה אך גם לא קרה מדיי. בעונה זו, ניתן לבקר בשלל האגמים המרהיבים במדינה, באתרי תיירות כמו היער השחור ואף להשתתף בפעילויות אקטיביות יותר בברלין – כמו למשל מרתון ברלין. עונת הסתיו בגרמניה נחשבת לעונה הספורטיבית ביותר במדינה, ועל כן, טיסה לגרמניה בעונה זו מתאימה יותר לחובבי הספורט ולאלה שמעוניינים לקחת חלק בטיולים אתגריים יותר.
חורף
החורף בגרמניה נחשב לחורף קר ו"קשה" יחסית, אך עם זאת, בעונה זו יש קסם מיוחד במדינה. עם תחילת החורף והשלג, מתמלאים ברחובות אורות, שווקי חג מולד ונערכות במדינה שלל פעילויות קסומות – כמו למשל סקי והחלקה על הקרח. חופשה בגרמניה בתקופה זו מתאימה במיוחד לחובבים המושבעים של עונת החורף, השלג וכל הקסם שיש ללבן המיוחד הזה להציע למטיילים. בין היתר, בעונה זו נפתחים בתי ספא ומרחצאות חמים, בהם ניתן לטבול למול נופיו המרהיבים של החורף.
אביב
בדומה לסתיו בגרמניה, גם עונת האביב מתאימה מאוד לטיולים באיזורים השונים במדינה, ובייחוד באיזורי הטבע והאטרקציות, בהם ניתן לחזות בפריחה יפהפייה ושמיים כחולים, וליהנות מאוויר פתוח ומנופים מרהיבים.
לטיפים נוספים - מידע שימושי אודות תיירות בגרמניה