נגישות


הרי האטלס במרוקו - אטרקציות מומלצות

רק בשנות ה-90 של המאה ה-20 החלו הישראלים לבקר בהמוניהם במרוקו. היו אלה תיירים אשר חיפשו אחר שורשיהם וגם ישראלים שפשוט מצאו את מרוקו כיעד תיירותי מעניין ואקזוטי. מרביתם הגיעו לערים הראשיות ומעטים יותר הגיעו עד להרי האטלס.
 

איך חווים את מרוקו?


מרוקו זוהי מדינה שאותה ניתן לחוות במגוון דרכים. כאמור, מי שבחר להתמקד בערי המדינה במסגרת טיול מאורגן מרוקו, ימצא כי ערים כמו מרקש, קזבלנקה וערים ראשיות אחרות הינן מרתקות, משופעות באווירה אקזוטית ומייצגות היטב את האותנטיות של התרבות המרוקאית. זוהי ההזדמנות לבקר בכל אותם שווקים ססגוניים, ליהנות מהאוכל המרוקאי המשובח, מהצבעים, הריחות, הנופים המרהיבים, ואין לשכוח, מדובר במדינה בה התושבים הינם ידידותיים ומסבירי פנים לתיירים.
 

ביקור בהרי האטלס


במסגרת טיול מאורגן למרוקו, מומלץ להגיע לביקור בהרי האטלס שתיירים ישראלים רבים עדיין לא התוודעו אליהם. מרוקו היא בהחלט לא רק מדבריות ואזורים שחונים, היא מבטיחה גם נופים מסוג אחר, ואלה נפוצים באזור הרי האטלס. מסביב להרים יש לא מעט יערות, אגמים, נחלים, מפלים והרבה ירוק בעיניים. הנה כמה אטרקציות מומלצות למי שמתכונן לבקר באזור:
מפלי אוזוד– למעשה, מדובר כאן באחד האתרים האטרקטיביים ביותר במדינה כולה. מי המפל נשפכים מצוק גבוה אל עבר בריכות מים. המראה הוא מרהיב ומרגש, כאשר כל האזור כולו מוקף ביערות וחורשות, ואין שום מניעה מלהיכנס לבריכות ולשחות בהן, מה שרק מעצים עוד יותר את חוויית ההתחברות לטבע. עוד באזור ניתן לצפות בקופים משחקים האחד עם השני, ומכיוון שזהו יעד תיירותי מובהק, התיירים יוכלו ליהנות גם מאוכל טוב וישנם שפע דוכנים עם מזכרות. במקום מוצבות מעין סוכות המיועדות לאירוח ושם גם הטיילים יוכלו ללון את הלילה.
קניון טונדרה– אם מגיעים להרי האטלס במסגרת טיול מאורגן מרוקו, אסור לוותר על ביקור בקניון טונדרה. זהו אחד הקניונים היפים ביותר במרוקו, כאשר עומקו הוא כ-300 מטרים, אולם הוא צר מאוד ככל שיורדים. בקניון טונדרה שפע עצי דקל ואפילו נחל שוצף מים. גם זהו מקום בו מרבים תיירים לבקר, ואם אתם אוהבים לעשות סנפלינג ישנה כאן הזדמנות מצוינת בעבורכם. בנוסף, באזור קיים עמק ובו ממוקמים כפרי הברברים. גם צבעו של הקניון מרהיב ביופיו, קירותיו בעלי גוונים אדמדמים, ולא רק לשוחרי הסנפלינג מומלץ להגיע לאזור, גם לכל מי שנהנה מהליכה רגלית בינות נופים עוצרי נשימה.
טרקים– אזור הרי האטלס הינו אידיאלי בעבור כל שוחרי הטרקינג. למשל, ישנם המגיעים עד לפסגת טוקבל הנחשבת לפסגה הגבוהה ביותר של הרים אלה, או שניתן גם להשתתף בטרק למגון, כאן מדובר בפסגה נמוכה במעט בגובהה מזו הקודמת. טרקים באזור זה ניתן לעשות לאורך כל ימות השנה, אך יש לקחת בחשבון שהחורף בהרי האטלס הוא קר למדי. מי שאינו חש בטוח בעצמו או מספיק עצמאי בשטח, תמיד יוכל עוד טרם היציאה לטרק לשכור את שירותיו של מדריך מקומי.